şenay izne ayrildi

şenay izne ayrildi

yenişehir’de bir duvar vakti

with 2 comments

“elindekini korumak kadar değerlendirmek de önemlidir. evde domates varsa domates, salatalık varsa salatalık kullanılır. mevhibe hanım kayınpederinin ufak bahçesinde vişne ağacı varken çilek reçeli yapmaya kalkmaz.” diye yazmış, bugün ölüm yıl dönümü de.

Reklamlar

Written by şenay izne ayrildi

22/11/2011 18:29

diye yazmış kategorisinde yayınlandı

2 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. “Acımadan, hoşgörü nedir bilmeden bakıyordu yeni Rosa;

  – Senin bir ağaç gibi, bir kedi gibi, bir kanarya gibi, bir koltuk gibi, bir kâğıt gibi, bir perde gibi, bir giysi gibi, bir kalem gibi, bir şapka gibi, kuruyuverdiğin, uyuzlaşıverdiğin, ötmeyiverdiğin, yırtılıverdiğin, yıkılıverdiğin, eskiyiverdiğin, aşınıverdiğin, bitiverdiğin, uçuverdiğin, demektir bu. Ancak bir ağaç kuruyuverir, bir ev yıkılıverir, bir makina duruverir, bir pabuç aşınıverir, ansızın bu anlaşılıverir ve hiç önemli değildir bu. Öncesiz ve sonrasız, bağlantısız ve belgesiz tükenivermek bir ağacın, bir evin, bir pabucun hakkıdır. Bir insanın, bir insanın ama, bir Rosa’nın niçin eskidiğini bilmem gerek, yeni Rosa’yı bunun üstüne kurmam gerek.
  Rosa, bir çocuk gibi küskün,
  – Sen bir otomobil misin, bir çamaşır makinesi misin, bir elektrik süpürgesi misin ki senden bir önceki modelin bozukluklarından sıyrılmış olarak piyasaya sürülmek istiyorsun?”

  bunu bir yazısında alıntı olarak kullanmıştı Yıldırım Türker. Çok severim. Tante Rosa, büyülü şiirdir. Ben Sevgi Soysal okuyarak büyüdüm. Neden böyle diyorum, çünkü Gerede’de, çocuktum daha. On yedi yaşında gitmiş, ilk maaşımı alırken yaş büyütme işlemi yaptırmak zorunda kalmıştım. Sevgi Soysal, belki bakmayı bile öğretmiştir bana, bir Sait Faik bir de bu güzel kadın.

  Neyse, Lily 22 Kasım’da doğdu, 2007 yılında. Dört yaşına bastı bugün. Birileri ölmeye birileri doğmaya yakın, biz de bakıp bakıp durmaya.

  İyi geceler, canım.

  justine

  22/11/2011 at 22:45

 2. “sevgi soysal” okuyarak büyümek, alt okumasıyla birlikte çok “havalıııı”. ara ara gerede’den bahsediyorsunuz ya, çok seviyorum. geçmişinizle alakalı olunca her şey daha bi güzel.
  liliş, tam bir liliş. 5 yaşında her kız çocuğu birer liliş gibin. doğumgünüsünü kutlarım, öylee sözde işte.
  sevgiler.

  şenay izne ayrıldı

  23/11/2011 at 17:33


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: