şenay izne ayrildi

şenay izne ayrildi

dinlemediklerimden bir demet

with 2 comments

ankara da hava döndü, psychedelic’den püfür püfür esiyor yel. öğrencisi, memuru, hiçbir şeyi ile şehrin elektrosazlı müziği elektrogitarlı kafalara yön veriyor.

grangulez, tarzlarını myspace sayfalarında dini / powerpop / turntablism olarak tanımlayan ve yine myspace de 147 arkadaşı olan, 2008 den beri ninja ruh halinde olan üçlü. kendilerini istanbullular the deerhoof’un 2007 deki istanbul konserinin ön grubu olması vesilesi ile tanıyor olabilirler.  youtube’da dönme dolaplı, siyahlı beyazlı videoları you can’t escape from s.v. izlenebiliyor, kulak verilebiliniyor. saf gürültü, şirin deneysel.

hacı bi saniye, ankara’lı bir diğer hissiyat üçlüsü. son güzideleri simple present tense fatih terim etkileri ile başlıyor, has gitar tıngırtıları ile nihayete eriyor. bizim liseli gençler eğlenceli gibi görünseler de eğlendirmiyorlar.

hayvanlar alemi ise en çok yol katedenleri. şöyle ki last fm sayfalarında 12 adet albüm sıralanmış, bunda bir yanlışlık mı var acaba? kendilerinin guarana superpower isimli bombastic ve exclusive seçkiden oluşan 12 şarkılık son eserleri seattle lı plak şirketi Sublime Frequencies tarafından hepi topu 1000 adet, üstelik vinly formatında basılmış durumda.  myspace de 1903 kişiyle arkadaş olan dörtlümüzü, facebook da an itibariyle 492 kişi beğenmiş durumdadır. sözsüz, ritimli, hülyalı gökte güller açıyor ile crossroad metamorphosis dinlenilesi.

Reklamlar

Written by şenay izne ayrildi

25/12/2010 20:25

musika kategorisinde yayınlandı

2 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. grangulez’in kendi evlerinde davulun önünde uyumuşluğum var ama bu kesinlikle onların davulu ile ilgili bir şey değildi.

    skoer

    26/12/2010 at 10:19

  2. deliksiz bir uyumuşluk olmadığını tahmin ediyorum.

    şenay izne ayrıldı

    26/12/2010 at 17:00


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: