şenay izne ayrildi

şenay izne ayrildi

yurtdışı seyahat gerekçem

with 4 comments

seyahatim onaylandı, sevgili seven, salı günü ilk defa uçağa bineceğim. ilk defa vize aldım, sevdiler beni sanırım. şehrin doğusunda, adını hep duyduğumuz havaalanında olacağım saat 09:35 de, günün en sevdiğim saatinde yani. ve uçağa binerken ben arkama bakıp el sallayacağım acı vatana ve döndüğümde de toprağını öpmeyeceğim kesin -ki belki de dönmem, kim bilir, çikolata ve bira, elektronik müzik ve gurbetçi rap i beni bırakmaz, beni aramazsınız siz de. hoohooo diye gülüyorsam eğer.  facebok a seyahat resimlerimi koyduğumu ve beğendiğinizi.

Written by şenay izne ayrildi

21/10/2010 19:26

bırakınız anlatsınlar kategorisinde yayınlandı

4 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. “yurtdışı seyâhat.” aman tanrım! çok havalı. şapkalı “a” katkım daha bir elit görüntü de verdi:)gerçekten de saati ne güzelmiş öyle, sabahın kör karanlığında havaalanında uyku sersemi uyku sersemi ööylece kalmayacaksın. benim yerime de ye o çikolatalardan e mi kuzum:)

  aglea

  21/10/2010 at 19:59

 2. yolculuklar dilerim iyi. yaşasın halkların kardeşliği de demek isterim birden fakat, sanırım alamanya’ya gidiyosun, almanlar için atmak o sloganı, biraz tuhaf kaçtı -zira sanki sadece mazlum halkların kardeşliğini imleyen bir kardeşlik söz konusu bu sloganda ve hay allah, iyi yolculuklar derken nerelere de gelivermişim? hmm..

  (dalayım tekrar derin düşüncelere..)

  erhan b.

  21/10/2010 at 21:51

 3. öğüt:
  ilk defa uçak, ilk defa yurtdışı… svnç! svnç! diye atması lazım kalbinin. rica edeceğim şenay, şu yalnızlık ve anlamsızlık ve her şeyin boş olduğunu fısıldayan o ses var ya içinde, uçağa bindiğinde daha, onu sustur. uçak havalanırken, salıncakta hızla sallanırken bir şey olur ya içinde, ondan olacak, onun keyfini çıkar. gülümse. hani animasyon ve gerçek sahnelerin birlikte kullanıldığı filmler olur ya, uçak havalanıp aşağısını izlerken, animasyon bölümünde gibi hissedeceksin kendini filmin. çünkü böyle bir şey gerçek olamaz! ağzını çocuklar gibi açıp, hayretle izle aşağısını, sonra bulutları… sonra şenay, oralarda, hani sevinmeyi bilen kızlar vardır ya, onları taklit et. bazen işe yarar. eğlencenin dibine vur. şımar. şunu istiyorum, buraya gitmek istiyorum, de. sanki kolay istekte bulunabilen biriymişsin gibi. bir sürü fotoğraf çek, duvarına bu fotoğraflardan kolaj yap ve ona her baktığında içinde svnç! svnç! baloncukları patlasın.

  çok güzel olacak, şenay!

  sevgiler.

  endiseliperi

  23/10/2010 at 10:18

 4. kendime not : “aglea için şapkalı çikolata tadılacak, erhan bey için halkların kardeşiliği ve peri için snvç ! svnç!”

  şenay izne ayrıldı

  25/10/2010 at 18:57


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: