şenay izne ayrildi

şenay izne ayrildi

parantez içleri

with one comment

her şey yolunda görünüyordu (tam olarak değil aslında). artık öyle görünmemeli. otuz yılda hiç bir yere gelinmemişse (20küsur diyelim), bir başkaldırı mutlak olmalı. bu hiçlik de yaşanmalı (yaşanıyor da). bir boşluğa olanca hızla düşülmeli (biraz cesaret). bu düşüş gerçek yüzünü göstermeli. bir düşüş yokmuş gibi yaşanılamaz. düşülen yerden yıldızlar seyredilemez (çok güzel). ülkücülük şırıngası ile oscar wilde bilgiçliği arasında asılı duramaz. bir yere dikilmeli. orada sağa sola bakılmalı (herkes duysun).

hamiş: kitap, akıyor, 108. sayfadan.

Reklamlar

Written by şenay izne ayrildi

15/09/2010 19:12

kriptomani kategorisinde yayınlandı

Bir Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. ne diyeceğim, bugün çok diyeceğim var sana, bu yükselme, kendinden memnun olma havaları filan var ya, zaten boş işler onlar, şenay. benim öyle bilgiç, gösterişli, parıltılı dönemlerim olmuştu, sonra çok düştüğüm de oldu. ee… sonra ben düşe kalka çözdüm bu
  yükselme, düşme hadisesini. valla yaş 30’u geçmişti. insan şu varoluşunun anlamını, hayattan ve kendinden hakkaten ne beklediğini hiç üçkağıt yapmadan öğreniyor bir yerde. sonra başkasının yükseliş dediği yerde sen bi bokluk görmeye, başkasının zavallıca bulduğu hallerde derin, basit bir şeyler bulmaya başlıyorsun. öyle ki, yahu düştüğün yerden yıldızları izlemek gibisi olmuyor, şenay. yani kime göre düşmüşsün, ne yapınca yükseklerde filansın… yok böyle bir şey. o “kimse”
  denen şahısların bakışlarından ayrı kendine baktığında bu rakım hadisesi çok değişiyor. bana kalırsa sen, şu 20 küsur yaşındaki sen yani, çok yükseklerde dikilmişsin ve sağa sola bakarken sen, müthiş heyecan duyuyorum taa burdan. çok güzel bakıyorsun.

  o güzelim mektubuna cevap yazacak dili bulamadım. burdayım o nedenle. seni iyi hissettirecek çok temel, çok sağlam bir şey diyebilsem keşke, bunu çok istedim. sadece, burdayım, işte.

  sevgiler.

  endiseliperi

  15/09/2010 at 19:47


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: